רומנטיקה בצפון

דרגת קושי קלה

פינות רומנטיות על כביש הצפון
לכבוד חג האהבה, ט"ו באב, המלצת מסלול של אביה כהן רכז הדרכה במרכז סיור ולימוד "אורות הגליל" המתאימה במיוחד לזוגות – הפינות הרומנטיות של הגליל!
כביש הצפון מחבר את צפון ישראל ממזרח למערב לאורך 63 ק"מ. כשעתיים נסיעה של טבע נופים ואתרים בין ההר לים. שמחים לשתף אתכם 3 מקומות, שיתנו מקום לזוגיות שלכם לפרוח בטבע. לאורך כביש הצפון ממזרח על רקע נוף הלבן של החרמון ועמק החולה, דרך הירוק של הרי הגליל, ועד הכחול לחוף הים התיכון במערב.

זריחה ממצפור האגמון – רמות נפתלי
"איילה מה לי ולך" כתבה יונה וולך בשירה על "הנקיק הנסתר בצוקים," ויעקב ברך "נפתלי אילה שלוחה." את הפינה הנסתרת בצוק לשבת יחד מול הנוף תוכלו למצוא על רכס רמות נפתלי שבגליל העליון.
הגעה למקום: חונים את הרכב ליד תחנת האוטובוס שמול הכניסה למושב רמות נפתלי. מצפון לתחנה יש שביל הולכי רגל סלול ומונגש אל מצפור עוצר נשימה על עמק החולה, האגמון, והחרמון. מהמצפור ניתן להמשיך לטיול קצר עם טבע ונוף על צלע רכס רמות נפתלי על סימון שביל ישראל צפונה אל מצודת כח או דרומה אל קרן נפתלי.
עוד בסביבה: במרחק קצר תוכלו למצוא אפשרויות לינה בצימרים במושבים רמות נפתלי ודישון הסמוכים ולנצור חוויה בכדור פורח, רכבל ומגלשות הרים במנרה, או טרקטורונים בדישון.

מנוחת צהריים בין עצי החורש ב"עיר האבודה" – חירבת צונם
במרומי ההרים של מרכז הגליל מסתתרים מבנים מרשימים עם קירות אבן עבים וקשתות, טבולים בתוך עצי חורש ירוק וקסום. שרידי החווה העתיקה מעניקה מקום שקט ומרתק לשבת לפיקניק והליכה קצרה ונוחה מהרכב.
הגעה למקום: נוסעים על כביש הצפון עד צומת שתולה, ממשיכים מעט מזרחה ובעיקול הראשון בכביש פונים ימינה דרומה אל דרך חקלאית סלולה המתאימה לכל רכב. בפנייה השלישית פונים ימינה בדרך כורכר עד שמגיעים לחממות.
מימין לדרך חונים את הרכב ברחבה קטנה, עוברים במעבר בקר בגדר המרעה ויורדים במירעול כ3 דקות הליכה בין עצי חורש מרווחים. חוצים אחו קטן, ומגיעים אל קבוצת עצים אשר בתוכם תגלו את פינת השקט המדהימה הזו!
במקום מבנים מרשימים עם קשתות שמחכים רק לכם, וטבע שעוטף אתכם מכל הצדדים.
עוד בסביבה: במרחק קצר תוכלו למצוא צימרים ללינה במושב שתולה ושומרה הסמוכים, סוסים וריינג'ר זוגי באבירים, ואת הקיר המצויר על חומת הגבול במושב שתולה.

מרפסת אל הנוף – הר אדיר
מצפור הר אדיר, בקצה רכס הרי מירון במרכז כביש הצפון נקודת תצפית מעוררת השראה מהחרמון ועד הים. הזדמנות מדהימה להירגע ביחד בחורש מוצל וקריר היוצר מזגן טבעי מול הנוף על מרפסת עץ מהממת, התצפית לזכר 121 חללי לבנון השנייה.
הגעה למקום: על כביש הצפון מזרחית ליישוב מתת פניה ראשונה ימינה עם השלט עד לפסגה. חונים במעגל התנועה והולכים 5 דק במדרגות עם השביל עד התצפית.
עוד בסביבה: מומלץ לבקר במערת פער הקרובה ואצל אומנים ביישוב מתת הצמוד.

שקיעה על הים בטיילת חוף אכזיב – ראש הנקרה
"אני כעיוור אחרייך הולך" כתבה נעמי שמר בשיר "לילה בחוף אכזיב" ואכן הרוח והמים בחוף אכזיב מעניקים פינה שלווה ויפיפייה לבילוי זוגי והשראה. נקודת מפגש של הר וים בה נוצרה רצועת חוף מהממת עם אתרים פיניקים עתיקים בין הנקרות של ראש הנקרה ואיי האהבה הבולטים מתוך המים לקול מוזיקת הגלים.
הגעה למקום: חונים מדרום לחניית חוף בצת ליד עמוד חשמל מספר 20, לאחר הליכה של כ50 מטר על החוף נגיע אל מחצת כורכר על שפת המים עליה ניתן להתיישב ולצפות על הים.
עוד בסביבה: תוכלו לשלב ביקור בראש הניקרה, או לחתור יחד בקיאק זוגי אל תוך הנקרות, ואם תרצו מסעדה כשרה וטובה תוכלו למצוא במורגנפלד באכזיב או מסעדת שף הצוק
באתר ראש הניקרה. בית קפה חמוד עם קונדיטוריה שווה טעימה בתוך קיבוץ ראש הניקרה .
שלושת האתרים שהצענו הם טעימה ממגוון הדברים שיש לגליל להציע- מים כחולים, חורש ירוק ותצפיות נוף.
תהנו וכמובן, חג אהבה שמח!

דילוג לתוכן