מדרשת נצרים

מדרשת נצרים

תודעה ישראלית נגב

מדרשת נצרים החלה את דרכה בשנת 1992 בישוב נצרים שבגוש קטיף כמרכז חינוכי להגות יהודית לאחר שלוש עשרה שנים של פעילות עניפה נאלצה בצער לאתר מקום חלופי להמשך פעילותה זאת בעקבות תוכנית ההתנתקות שמומשה בשנת 2005.

בעקבות המתיישבים האידיאליסטים של נצרים שלמרות הגירוש מגוש קטיף – ראו עצמם כשליחים נאמנים לעם ישראל ולא נחו עד שאיתרו משימה לאומית – ציונית והתיישבותית שיש בה גם חזון של שיבת עם ישראל לארצו, להקים יישוב חדש תורני – חקלאי בחולות חלוצה, החליטה הנהלת המדרשה ועובדיה להמשיך את פעילות העמותה ולבנות את מתחם המדרשה מחדש בישוב שיוקם 'בני נצרים'.

עמותת מדרשת נצרים עוסקת בפיתוח תוכניות חינוכיות בנושא יהדות, ציונות והתיישבות והעברתן לבני נוער, ילדים ומבוגרים באכסניית המדרשה ובכל הארץ.

המדרשה מתמקדת במספר תחומים:

ציונות – התיישבות – חקלאות
המדרשה מארחת קבוצות מתנדבים בחקלאות לאורך כל ימי השנה ל"ימי חלוציות". בימים אלה מגיעות הקבוצות לעבודה בחממות ובגידולי השדה בבוקר, ובשעות אחר הצהריים והערב מוצעת פעילות חינוכית – ערכית מגוונת ובה שיחות, מפגש עם תושב, מסע בחולות, ערביי הפגה וכייף ועוד. בימי החלוציות ניתן דגש הלכה למעשה על החיבור לאדמה ולארץ וחשיבות פיתוח ההתיישבות.
סמינריונים, הדרכות ושיחות בנושאי אמונה, תודעת שליחות, קבלת החלטות, התיישבות, התמודדות עם המדיה, אני והחברה, גוש קטיף ועוד

מדיה ותרבות נוער מתבגר
המדרשה מציעה סדנאות העצמת בני נוער בדרכים שונות תוך שיח, דיבור ופעילות אודות התרבות של העידן המודרני, השפעת המדיות השונות עלינו וכן דרכי מודעות והתמודדות עם השינויים הרבים.
כמו כן יש למדרשת נצרים תוכנית ייחודית, הנקראת "מסע בחולות" – תכנית ערב מדהימה בה בני הנוער חווים באופן אישי מסע אל עצמי בשקט בדיונות של חולות חלוצה, הערב כולל שיחת הכנה והדרכה צמודה, פנקס אישי עם שאלות, וסוף מפתיע של ערב שירה מיוחד לרגלי הדיונה, מרק חם והפתעות נוספות.. במהלך הערב נתמודד עם הקושי בלהתנתק מהמדיה ומהרעש החיצוני הסובב אותנו, נדבר על הפחד להיות לבד ובשקט ולאול את עצמנו את השאלות הכי חשובות..

חיבורים באשכול
פעילויות שונות המשותפות לדתיים, מסורתיים ולא דתיים במועצה האזורית אשכול, הכוללת פעילויות לילדים סביב חגי השנה, שבתות בר/ת מצווה, קריאות מגילה, מניינים ביום כיפור ועוד.

אנו מזמינים אתכם לבוא ולהתרשם מסיפור ההתיישבות בנגב, להיפגש עם האנשים ולהיפגש עם השקט המעצים של החולות…

יצירת קשר עם מדרשת נצרים

דילוג לתוכן