מצפה נמרוד

צפון 09/05/2024 - 08/05/2024 ללא עלות

הנכם מוזמנים לסיור במצפה נמרוד בראש פינה בהדרכת מרכז סיור ולימוד ראש פינה.

מצפה נמרוד הוא מקום עם אווירה מיוחדת, שקטה וקדושה. המצפה קרוי על שמו של נמרוד שגב, שנהרג במלחמת לבנון השנייה ונבנה על ידי אביו, חזי שגב, שביקש להנציח את שמו של נמרוד ולהנחיל את מורשתו לכל המבקרים ולדורות הבאים.
נמרוד, נהרג במלחמת לבנון השנייה והוא בן 28. יפה תואר. מוכשר. מלא קסם אישי. מלא אהבה. נמרוד התגייס לצה"ל ביומו האחרון של חודש מרס 1996 ושירת בחיל השריון. במלחמת לבנון השנייה נקרא נמרוד לשירות מילואים ב"צו 8", ועלה ללבנון עם טנק המרכבה שבו שימש כטען. ב-9 באוגוסט 2006, ט"ו באב תשס"ו, נפל בַּקרב בדרום לבנון כשהטנק שלו, שחיפה על טרקטורים שסללו ציר תנועה חדש בכפר עייתה א-שעב, נפגע ממטען צד ומיד לאחר מכן ספג טיל נ"ט. מפיצוץ הטיל והתחמושת שהייתה בטנק נהרגו נמרוד וכל אנשי צוות הטנק.
הנוף הנשקף ממצפה נמרוד הוא הנוף שנשקף לעיניו של נמרוד לאורך כל חייו – כתינוק, כילד, כנער, כאיש. נוף קסום המשתרע על חלק ניכר ביותר של צפון הארץ. בצפון רכס החרמון, במזרח רמת הגולן, בדרום רמת גלעד ובמערב – מורדות הר כנען, עליהם בנוי המצפה. המבקרים במצפה מוזמנים להפעיל עמדה מיוחדת, המספרת את סיפור חייו של נמרוד והיישוב.

הרשמה לפעילות

בחרו תאריך

בחרו שעה

לא נבחר תאריך

מחיר כרטיס

ללא עלות

בחרו כמות

סה"כ לתשלום

0

דילוג לתוכן